Wyprawa na Kaukaz - Dolmeny

Rodzaj wydarzenia: 

Data: 

czw., 21/09/2017 - 00:00 do sob., 30/09/2017 - 23:45
Dolmen

Rosja –Kaukaz

DOLMENY  - megalityczne starożytne budowle jako duchowe przesłanie naszych przodków.

21 – 30 września 2017

 

Wybrzeże Morza Czarnego to nie tylko piękny rosyjski kurort ale również unikatowa przyroda oraz miejsce pełne pamiątek po starożytnych cywilizacjach. Dolmeny jako megalityczne budowle są znane na Kaukazie Północnym od wieków i dzięki nim Kaukaskie wybrzeże jest sławne wśród archeologów na całym świecie.

Te zagadkowe starożytne budowle (mające wg. ocen naukowców od 2500 do 4700 lat ,tzn. że niektóre z nich są starsze od egipskich piramid) nie dają spokoju archeologom, radiestetom i zwykłym turystom. Istnieją setki jeśli nie tysiące wersji do czego one służyły oraz po co je budowano. Nas będą interesowały te sakralne miejsca ze względu na pozostawione w nich duchowe przesłania naszych przodków. Na Kaukazie ogólnie jest ich około 7 tysięcy, ale nie wszystkie zachowały się, większość to ruina lub znajdują się w miejscach trudno dostępnych.

Jednak sporo dolmenów znajduje się tuż obok kurortów nad Morzem Czarnym.

Swoją przygodę na Kaukazie zaczniemy od słynnego miasta Soczi, w którym w 2014 r. odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Zwiedzimy kilka dolmenów w okolicy, a potem skierujemy się na północ – do wioski Anastasijewka (niedaleko Tuapse). Tu zobaczymy niezwykły dolmen – kurhan Świątyni Słońca oraz kilkanaście dolmenów w okolicy (m.in. dolmen prapramateczki Anastazji (opisany w książce Megre „Anastazja”).  Dalej zwiedzimy słynne dolmeny pod m. Gelendżyk w dolinie rzeki Żane.

Dotrzemy najdalej na północ od Soczi -  do Noworosyjska, gdzie również zwiedzimy kilka miejsc.

Potem wracamy z powrotem do Soczi, gdzie chętni mogą skorzystać z ciepłej pogody i pozostać parę dni dla odpoczynku. Jesienią jest tu szczególnie przyjemnie, morze nadal ciepłe, przyroda szczodra w owoce, a już końcówka sezonu daje możliwość skorzystania z tańszych cen.

Podczas całego wyjazdu zapewniamy zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport. Wszystkie wycieczki, zajęcia, rytuały na miejscach mocy oraz medytacje itd. poprowadzi Luczis. W programie również przewidziane są spotkania z ciekawymi osobowościami wśród miejscowych znawców dolmenów.

Program wyjazdu jest przewidziany od 21 września (maksymalnie 22 trzeba być już w Soczi) do 30 września. Osoby chętne mogą pozostać na kilka dni dłużej na odpoczynek.

Wstępnie koszt wyjazdu (bez biletów lotniczych do Soczi) ok. 400 euro (będzie to zależało od ilości uczestników), dokładny koszt będzie wyliczony na miesiąc przed wyjazdem.

Ilość miejsc w grupie ograniczona! Maksymalnie grupa będzie mieć 10-12 osób.

Szczegóły u organizatora (na razie tylko drogą elektroniczną):  Lada Toulik e-mail: lada11 [małpa] interia [kropka] pl

Kilka linków do filmików o dolmenach na Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=lpVgYhjuN9o  po rosyjsku

Organizator: 

Lada Toulik
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.