Pięć smoków podtrzymujących jednego świętego

Cena: 

30.00zł
Pięć smoków podtrzymujących jednego świętego
– wprowadzenie do nauki o miłości i jogi tantrycznej
autor: Luczis   
wydanie papierowe – str. 208 – nakład wyczerpany
książka dostępna jedynie w formacie PDF, 147 str.
 
Książka jest teoretycznym i praktycznym wprowadzeniem do Tantry, które wzbogacone jest licznymi cytatami ze starochińskich tekstów kanonicznych.
 
Tytuł książki zaczerpnięty jest z przedstawionych w niej praktykach wewnętrznej alchemii TAO. Praktyki te z założenia mają służyć rozwiązywaniu głównych problemów tamujących nurt (energii) w korycie rzeki Miłości płynącej w duszach, sercach i ciałach ludzi.
 
„Tantra to starożytna nauka, której korzenie sięgają tysiącleci wstecz. Chyba nie można jednoznacznie stwierdzić przynależności tego pojęcia do konkretnej kultury, języka czy tradycji. Do niedawna tantra była znana i praktykowana głównie na Wschodzie. Jakiś czas temu nauka ta dobrze przyjęła się na Zachodzie i - co ciekawe - rozwinęła się tam bardziej niż w Azji.”
 
Większość religii, nauk, poglądów filozoficznych i teorii różni się od siebie - jest to naturalne, w przeciwnym razie istniałaby tylko jedna nauka. Ale w jednym są one zgodne: wszystkie w jakimś stopniu zakazują seksu albo ograniczają życie seksualne. Praktycznie wszystkie nauki o życiu zawierają te albo inne wskazówki, zakazy i ograniczenia we wzajemnych stosunkach płci. Dlaczego wszystkie religie i praktyki duchowe wcześniej lub później kierują swoją uwagę na ograniczenia w seksie? Bez rozwiązania zagadnienia strat energetycznych związanych z seksem, rozwój człowieka staje się bardzo trudny. Właśnie dlatego liczni duchowni nauczyciele mówili o bezsensie duchowych praktyk i poszukiwań do czasu, kiedy seks jako taki nie znudzi się człowiekowi i niejako sam nie zejdzie na drugi plan. 
Niektórzy rozumieli pouczenia nauczycieli dokładnie odwrotnie i rezygnowali z seksu, tłumiąc niezrealizowane pragnienia i marzenia seksualne, które jednak nie znikały. Oczywiście, pogarszało to duchowy stan ludzi i tak naprawdę jeszcze bardziej przywiązywało ich do seksu. 
Tym problemem zajmują się joga, Tantra i TAO seksu. Rozwiązaniem nie jest odejście od problemów, ucieczka od płci przeciwnej ani ograniczanie się, ale świadoma droga transformacji, wzrostu i przemiany - droga świadomego przejścia w nową jakość.
 
W książce opisane są krok po kroku liczne zwyczaje, treningu oraz ćwiczenia służące do pracy z energią kundalini. Mają one za zadanie uświadomić człowiekowi związek pomiędzy jego życiem seksualnym a Drogą jego Duszy, pomóc zrozumieć rządzące nim pierwotne instynkty oraz zachęcić do pracy z wewnętrzną alchemią organizmu.
 
Przykładowe rozdziały w książce:
Joga Tantra
O Subkubach i Inkubach
Żar Ptak
Rytmy i cykle kobiety i mężczyzny
Masaż Jąder
Rozwijanie przez kobiety mięśni miłości
Nauli
Kumbhaka
Gimnastyka języka
O przymusie
O stratach i zdobyczach
O liczbie różnych pozycji w czasie połączenia
Etapy zamawiania książki:
1. Wybierz książkę
 
2. Zrób przelew
 
DANE DO PRZELEWU:
Miłość Życia
Numer rachunku (PLN): 07102052420000270204660942
Numer rachunku (EUR): 13102052420000200204660983
Kod SWIFT (BIC code) dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW
Tytuł przelewu: imię i nazwisko osoby zamawiającej książki (przelewy z innym opisem będą zwracane)
 
3. Wyślij maila na adres kontakt [małpa] loveoflife [kropka] pl z następującymi informacjami:
  • tytułem wybranej książki
  • potwierdzeniem przelewu
Książki wysyłamy w terminie do ok. 3 dni po otrzymaniu wpłaty na konto (zazwyczaj w poniedziałki i piątki).

Kategoria: 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.